Dhargyal werd in april 2015 door de politie gearresteerd nadat hij het Monam festival bijwoonde in het Ngatoe Gongma klooster, waar hij een blauwe religieuze vlag droeg met een kleurenfoto van de Dalai Lama, en twee andere prominente Tibetaanse ballingen.
Dalai Lama
Pedagoog Joop Berding – opvoeding en onderwijs tussen geduld en ongeduld
Wat kunnen we leren van Shantideva? ‘Vanuit het oogpunt van geduld en ongeduld kun je ook kijken naar wat een levensvorm kenmerkt. Worden kinderen geduldig toegesproken en behandeld, krijgen ze tijd en ruimte om dingen te doen die ze leuk of interessant vinden, is er respect voor hun tempo en hun keuzes?’
Tsering Jampa ICT – ‘coronacrisis maakt belang van mensenrechten en vrijheid van meningsuiting duidelijk’
‘Op zijn sterfbed stelde de arts Li Wenliang dat Xi Jinping de werkelijke ziekte van China is en dat een gezond volk nooit met één stem spreekt. Li Wenliang was de eerste arts die aandacht vroeg voor het coronavirus, en is door de CCP met geweld de mond gesnoerd. Ook nu worden mensen in Tibet en China, die berichten plaatsen over het coronavirus of kritiek hebben op de aanpak, nog steeds opgepakt en monddood gemaakt.’
Een speciale boodschap van Zijne Heiligheid de Dalai Lama
Hoe moeilijk de situatie ook is, we moeten de wetenschap en het menselijk vernuft vastberaden en moedig inzetten om de problemen waarmee we geconfronteerd worden te overwinnen.
Brahma Vihara in moeilijke tijden
De wereld maakt een ingrijpende en uitdagende periode mee. Juist in tijden als deze is de beoefening en toepassing van de hartkwaliteiten belangrijk om ons hart open te houden.
Dalai Lama – ‘speciale mantra en zwarte thee om corona te bestrijden nepnieuws’
Tal van deskundigen en medische professionals over de hele wereld hebben het publiek gewaarschuwd tegen het misleiden van geruchten en het verspreiden van nepnieuws via sociale media, wat kan leiden tot paniek en de gezondheidsrisico’s voor het grote publiek kan verergeren.
Residentie Dalai Lama in India gesloten voor alle publiek
Tsuglhakhang trekt grote aantallen boeddhistische pelgrims en toeristen uit de hele wereld. Het complex herbergt de residentie van de Dalai Lama, de Tsuglhakhang-tempel, het Namgyal-klooster en het Tibet-museum.
Europese steun voor meer vrijheid in Tibet en opvolging Dalai Lama
Europa blijft het recht van Tibetanen steunen om hun eigen religieuze leider te kiezen, zonder enige tussenkomst van China, en berispt China’s poging om Tibet van de wereld af te snijden, meldt International Campagne for Tibet (ICT).
Lobsang Sangay: ‘VN-mensenrechteninspecteur moet ook Tibet bezoeken om schendingen in kaart te brengen’
Sangay zei dat als de Chinese regering enige hoop koestert dat de Tibetaanse kwestie geleidelijk aan zijn dynamiek verliest, hij een duidelijk signaal wil afgeven dat zijn regering zal volharden.
Dalai Lama meest invloedrijke spirituele leider ter wereld
Paus Franciscus staat op de tweede plaats en de Vietnamese boeddhistische leraar Thich Nhat Hanh op de zevende.
Tibet vredesmars door Amsterdam op 61e herdenking Tibetaanse volksopstand
Sinds de bezetting van Tibet door China in 1950 voeren de Tibetanen een geweldloze strijd voor autonomie, mensenrechten en democratie. Door de groeiende toestroom van Chinezen vormen zij een minderheid in eigen land. Tibetanen worden op grote schaal gediscrimineerd en economisch gemarginaliseerd.
Tibetaanse boeddhisten vieren het jaar van de IJzeren Muis
Honderden leden van de boeddhistische gemeenschap verzamelden zich vandaag bij verschillende boeddhistische tempels rond de woonplaats van de Dalai Lama in Dharamsala, India, om het Losar festival te vieren.












